بچه هاي گردان توحيد در جزيره مجنون

تعداد بازدید : 987
تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 00:40
گردان توحيد؛ جمعي از رزمندگان استان چهارمحال و بختياري بود که در روز دوازدهم اسفند ماه وارد جزيره مجنون شدند و پس از دو روز آشنايي با منطقه، « شنوك » ١٣٦٢ با هلي کوپترهاي دفاع از خط مقدم در جزيره به آنها سپرده شد...

مدت ٥ روز مقاومت سرسختانه در برابر پاتك هاي سنگين عراق سپري شده بود، آن هم در شرايط بسيار سخت محدوديت مهمات، آذوقه، آب و بمبارانهاي سنگين هوايي آه در ارتفاع بسيار پايين صورت مي گرفت.

 


در ميان آتش گلوله ها و گرد و غباري آه در هواي مرطوب جزيره تا مدتي معلق مي ماند، جوان لاغر اندام و چالاآي با عينك ته استكاني مشاهده مي شد آه از سنگري به سنگري مي رفت و به بچه هاي تك تيرانداز و آرپي جي زن روحيه مي داد و راهنمايي مي آرد. او معلمي از روستاي “چليچه” در اطراف شهرستان شهرآرد بود.


در ميان نيروهاي اين گردان، گروهي از بچه هاي يگان هوايي تهران نيز حضور داشتند. جوانان پرشوري آه طي آزمون هايي، از نقاط مختلف آشور برگزيده شده و در دوره فني خلباني مشغول تحصيل بودند.

آنها سال اول را پشت سر گذاشته و به علت تعطيلي موقت آلاس ها پيشنهاد رفتن به جبهه را به مسئولين داده و نهايتاً با اصرار و سماجت از تهران به اهواز رفته و به نيروهاي گردان توحيد مي پيوندند.

شب قبل از انتقال به جزيره بين نماز مغرب و عشاء شهيد نوروزي در زمينه سير و سلوك و سالك و راه حق سخن گفت. سخنانش بي ريا و ساده و دلنشين بود، چون خودش مومن و عامل به آنها بود.

 

نویسنده: دکتر عباس فروتن

دانلود مقاله

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها