تراژدى بمب هاى شيميايي

تعداد بازدید : 801
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 6 آبان 1396 23:22
حجم و نوع سلاح هاى شيميايى به کار گرفته شده توسط رژيم صدام و سکوت و همراهى کشورهاى غربى صداقت و درستى گفتار و رفتار دولتمردان غربى را پيش از هر زمان با ابهام مواجه مى کند...

سالگرد کاربرد گسترده سلاح هاى شيميايى عليه مردم ايران و شهر حلبچه توسط رژيم بعث و حاميان غربى آن همواره با تاکيد بر اين واقعيت بوده است که موضوعاتى مانند حقوق بشر، مبادرت به جنايات جنگى و زيرپا گذاشتن قوانين بين المللى و ... صرفا با ميزان درآمد و سود حاصله از فروش تسليحات شيميايى از طرف دولتهاى غربى به عنوان مهمترين و تنها معيار قضاوت و تعيين رفتار بين المللى دولتهاى غربى قابل بررسى است . دولتهايى که براى منافع خود در منطقه در برابر جنايات دولت عراق سکوت کردند.
٢٥ اسفندماه به عنوان سالروز خاطره اى تلخ در زندگى بشريت جاى گرفته است . روزى که مردان، زنان و کودکان يک شهر در برابر ديدگان يکديگر به فجيع ترين شکل ممکن دقايقى را توام با درد و رنج گذراندند و جان سپردند؛ فاجعه اى که مى بايست طبق قواعد و رويدادهاى مورد ادعاى جهانيان با آن برخوردى قاطع مى شد اما در کمال ناباوري، با سکوت خفت بار و سوال برانگيز دولتهاى مدعى تهيه و ترويج قوانين دفاع از حقوق بشر همراه شد.

 

نویسنده: ابوالفضل جلالی

دانلود مقاله

 

 

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها