در جلسه دبیران تشکل های مصدومان شیمیایی مطرح شد؛

ضرورت ایجاد شبکه جهانی حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی

تعداد بازدید : 591
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 18 خرداد 1398 13:48
در دومین جلسه دبیران تشکل های مصدومان شیمیایی بر ضرورت ایجاد شبکه جهانی حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی تاکید شد.

در جلسه دبیران تشکل های مصدومان شیمیایی با ایجاد " شبکه جهانی حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی " موافقت شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، در این جلسه دبیران هر یک از تشکل ها در خصوص برگزاری مراسم یادبود قربانیان سلاح های شیمیایی در شهرهای تهران و سردشت در تیرماه امسال مطالبی بیان کردند.

در این جلسه اعلام شد که برگزاری یک نمایشگاه ویژه عکس از جانبازان شیمیایی و همچنین اختصاص یک طبقه از ساختمان موزه شهدا به این جانبازان از برنامه های امسال این اداره کل خواهد بود.

همچنین به مناسبت هفتم تیرماه سالروز بمباران شیمیایی سردشت ، مراسم پیاده روی خانوادگی با حضور جانبازان و خانواده های مکرم آنان و همچنین سفیران کشورهای بلژیک ، ویتنام، ژاپن و عراق در تهران پیشنهاد شد.

برپایی کارگاه آموزشی، ارائه آثار هنری جانبازان شیمیایی ، حضور یک سخنران از انجمن حمایت از مصدومان شیمیایی برای سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه و همچنین برگزاری مسابقه نمادین با هدف یادبود شهدای سردشت از دیگر برنامه هایی است که قرار است در روزهای 5 تا 7 تیرماه امسال برگزار شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد دبیران تشکل های مصدومان شیمیایی کشور نسبت به اتفاقات جدید در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه و تروریست های شیمیایی موضع گیری کنند و به بیان موضوعاتی همچون تاثیرات مخرب سلاح های شیمیایی بر محیط زیست بپردازند.

بمباران شیمیایی شهر سردشت در استان آذربایجان غربی هفتم تیر ماه سال 1366 موجب شهادت 130 نفر و مصدومیت 8025 نفر از مردم شد. جمهوری اسلامی ایران این تهاجم را غیرانسانی اعلام کرد و شهر سردشت را نخستین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی جهان بعد از بمباران هسته ای هیروشیما نامید.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها