انتخابات کمیسیون حقوقی و بین‌الملل تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد

ایرج مرادی رییس جدید کمیسیون حقوقی و بین‌الملل تشکل‌های شاهد و ایثارگر

تعداد بازدید : 688
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 1 تیر 1398 09:39
انتخابات کمیسیون حقوقی و بین‌الملل تشکل‌های شاهد و ایثارگر با حضور مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جمعی از دبیران کل تشکل‌ها و مسئولان این دفتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی ، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این نشست با اشاره به چگونگی دسته‌بندی تشکل‌های زیرمجموعه دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و نحوه شرکت آنها در انتخابات کمیسیونها اظهار داشت: تشکل‌های شاهد و ایثارگری که دارای مجوز معتبر (اعتبار بروز) از وزارت کشور هستند و یا مجوزشان منقضی شده و در مرحله تمدید است و یا تشکل‌هایی که دارای مجوز از وزارت کشور جهت برگزاری مجمع عمومی بوده و برای ثبت شرکت معرفی‌شده‌اند، می‌توانند در انتخابات کمیسیون‌ها کاندیدا شوند.

مهری افزود: باید توجه داشت که تشکل‌های شاهد و ایثارگری که جهت اخذ مجوز اقدام کرده و از وزارت کشور کد رهگیری دریافت نکرده‌اند، نمی‌توانند کاندیدا شوند و فقط می‌توانند در رأی‌گیری شرکت کنند.

 مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بارها بر اهمیت نقش تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید داشته و این تشکل‌ها را بازوان توانمند بنیاد دانسته‌اند، تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اقدامات گسترده و تأثیرگذار خود نشان دادند که نه‌تنها بازوی بنیاد بلکه بازوهای اجرایی نظام و انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: روحیه و فرهنگ مقدس ایثار و شهادت که درون تشکل‌های شاهد و ایثارگر نفوذ کرده سبب شده بدون اتکا به اشخاص و کشورها، کشوری قدرتمند و بااقتدار داشته باشیم.

 گفتنی است در این نشست، خیراللهی از اساتید دانشگاه ضمن تشریح وظایف و فعالیت‌های انجمن‌های مردم‌نهاد، مطالبی در خصوص تعامل دوسویه تشکل‌ها با سازمان‌ها و جامعه و همچنین اقدامات تأثیرگذار آنان ارائه کرد و وزینی معاون اداره کل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به ارائه گزارشی از اقدامات حوزه دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر پرداخت، ایرج هاشمی رییس اداره تشکل‌ها نیز در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی، ثبت‌نام، دریافت مجوز تشکل‌ها، فهرست کاندیداها و... مطالبی بیان کرد.

لازم به ذکر است بعد از انتخاب هیات رییسه سنی، منشی و ناظر انتخابات، ایرج مرادی رییس سابق کمیسیون حقوقی و بین‌الملل گزارشی از فعالیت‌های این کمیسیون در طول دو سال گذشته ارائه کرد؛ سپس هریک از کاندیداها به معرفی خود پرداخته و برگه‌های تعرفه بین حضار توزیع و رأی‌گیری انجام شد و در پایان جلسه ایرج مرادی به‌عنوان رییس جدید کمیسیون حقوقی و بین‌الملل تشکل‌های شاهد و ایثارگر معرفی شد.

منبع : سایت ایثار

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها