از سوی دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومین سلاح های شیمیایی اعلام شد؛

حضور فعال تشکل ها در برنامه های مراسم گرامیداشت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

تعداد بازدید : 420
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 3 تیر 1398 08:50
دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومین سلاح های شیمیایی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی از حضور فعال تشکل ها در برنامه های مراسم گرامیداشت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت خبر داد.

شهر سردشت (استان آذربایجان غربی) هفتم تیر ماه سال 1366 از سوی رژیم بعث عراق بمباران شیمیایی شد.

همایش نفس های سوخته در تجلیل از صبوری قربانیان سلاح های شیمیایی روز سه شنبه چهارم تیر ماه جاری با حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران برگزار می شود.

سیدکمال لوح موسوی با بیان اینکه مراسم یادبود قربانیان بمباران شیمیایی سردشت  در سال جاری هم در تهران وهم سردشت برگزار خواهد شد، افزود: در همایش نفس های سوخته که با حضور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران برگزار می شود، شماری از جانبازان شیمیایی مورد تجلیل قرار می گیرند.

وی ادامه داد: همچنین در روز چهارشنبه پنجم تیر ماه جاری نیز با حضور مسئولان بنیاد شهید و جمعی از دبیران تشکل های مصدومان شیمیایی، کلینیک درمانی ویژه جانبازان شیمیایی در بیمارستان ساسان تهران افتتاح خواهد شد.

لوح موسوی گفت: علاوه بر برگزاری مراسم های ویژه در تهران، روزهای هفتم و هشتم تیر ماه جاری نیز  برنامه های مختلفی در سردشت اجرا خواهد شد.

وی افزود: برگزاری مسابقه رالی، برنامه راهپیمایی خانوادگی، مراسم تشییع جنازه نمادین، ادای احترام به شهدای سردشت در گلزار شهدا و اجرای چند برنامه فرهنگی از اهم برنامه های گرامیداشت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت در این شهر خواهد بود.

بمباران شیمیایی شهر سردشت در استان آذربایجان غربی هفتم تیر ماه سال 1366 موجب شهادت و مصدومیت شمار زیادی از مردم شد.  این تهاجم غیرانسانی ، شهر سردشت را نخستین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی جهان بعد از بمباران هسته ای هیروشیما در تاریخ ثبت کرد.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها