با حضور رئیس بنیاد شهید و وزیر امور خارجه؛

همایش تجلیل از قربانیان سلاح‌های شیمیایی برگزار می شود

تعداد بازدید : 492
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 3 تیر 1398 15:17
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برگزاری همایش «نفس های سوخته» با هدف تجلیل از قربانیان سلاح‌های شیمیایی با حضور رئیس بنیاد شهید و وزیر امور خارجه خبر داد.

عادل مهری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی با اعلام این خبر اظهار کرد: در آستانه هفتم تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت و هشتم تیر روز ملی مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی، همایش تجلیل از شهدای شیمیایی و یادکرد سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت برگزار می شود.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: همایش ملی"نفس های سوخته" صبح فردا سه شنبه چهارم تیر ماه در تهران برگزار می شود؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی محلاتی رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران ، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، معاونان و مدیران بنیاد شهید ، پنج تن از پزشکانِ مصدومان شیمیایی و جمعی از جانبازان شیمیایی که پنج نفر از آنها از جانبازان شیمیایی منطقه سردشت هستند، حضور خواهند داشت.

مهری ادامه داد: در این همایش پنج پزشک که از ابتدای بمباران شیمیایی تاکنون خادمین جانبازان شیمیایی بوده‌اند، تجلیل می شوند.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر  در پایان گفت: همایش "نفس های سوخته" روزهای ششم و هفتم تیرماه در سردشت برگزار می شود؛ همچنین افتتاح «کلینیک شیمیایی بیمارستان ساسان» و برگزاری «رالی جانبازان از تهران تا سردشت» از دیگر برنامه های بزرگداشت هشتم تیر روز ملی مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی است.

لازم به ذکر است: در برپایی  این همایش« سازمان مردم نهاد حمایت از مصدومین شیمیایی»، «موزه صلح تهران»، «انجمن دفاع از حقوق جانبازان و قربانیان»، «انجمن دفاع از حقوق جانبازان و قربانیان سلاح های شیمیایی فارس» و «انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت» همراه مرکز دانش پژوهان هستند.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها