با حضور مدیران ارشد بهداشت و درمان بنیاد شهید ؛

کلینیک تخصصی مصدومان شیمیایی بیمارستان ساسان افتتاح شد

تعداد بازدید : 619
تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 5 تیر 1398 12:43
با حضور دکتر عباسپور معاون و مدیران ارشد بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین اعضای تشکل های حمایت از مصدومان شیمیایی، کلینیک تخصصی مصدومان شیمیایی روز چهارشنبه در بیمارستان ساسان افتتاح شد.

دکتر محمدرضا صدیقی مدیرکل مصدومان شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی افزود: کلینیک تخصصی ویژه جانبازان شیمیایی در حوزه های تخصصی چشم، ریه و پوست فعلا در حد دو تا سه اتاق به مصدومان شیمیایی خدمات ارائه می کند اما بنا بر توسعه تدریجی این کلینیک از نظر فضا و تجهیزات است.

وی ادامه داد: این کلینیک در بیمارستان ساسان به عنوان یک مرکز درمانی مجهز ایجاد شده به این علت که تمام تجهیزات تنفسی، چشم پزشکی، قلب و دیگر تجهیزات تشخیصی و درمانی در این بیمارستان موجود است.

دکتر صدیقی مقدم اظهار کرد: مهم رویکرد این کلینیک است که در مقایسه با گذشته چگونه نسبت به خدمات دهی به جانبازان شیمیایی عمل می کند. به علت اینکه درمان جانبازان موارد خاص و پیچیده ای دارد، مکانی تخصصی مورد نیاز بود تا هر گونه اختلاف نظر پزشکی در خصوص درمان حل و فصل شود که این مرکز انتخاب شد.

وی افزود: وقتی یک مشکل درمانی را در این مرکز مطرح و نتیجه گیری می کنیم ، می توانیم آن را به عنوان یک پژوهش مستندسازی و ارائه کنیم لذا کلینیک تخصصی مصدومان شیمیایی بیمارستان ساسان به عنوان مرجع انتخاب شده است.

مدیرکل مصدومان شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص کادر درمانی کلینیک جانبازان شیمیایی نیز گفت: تیم پزشکی ثابت نیست و بر اساس نیاز جانبازان در تخصص های ریه ، چشم ، پوست ، قلب ، اعصاب و روانپزشکی از پزشکان متخصص دعوت خواهیم کرد.

دکتر صدیقی مقدم با بیان اینکه هزینه های استفاده از این کلینیک برای جانبازان شیمیایی رایگان است، افزود: هر یک از جانبازان که ضایعات بیشتری دارند، در اولویت استفاده از این کلینیک هستند اما طبق آیین نامه تدوین شده، هر جانبازی که بیماری اش قابل کنترل نباشد، می تواند پس از تایید پزشک معتمد به کلینیک مراجعه کند.

وی اظهار کرد: افتتاح کلینیک ویژه جانبازان شیمیایی در بیمارستان ساسان با سالگرد بمباران شیمیایی سردشت همزمان شده که آن را به فال نیک می گیریم.

به گفته وی در این مراسم همچنین دکتر توکلی رییس بیمارستان ساسان مطالبی در خصوص درمان جانبازان شیمیایی بیان کرد.

دکتر صدیقی مقدم افزود: در پایان مراسم افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان، جانبازانی که از قبل با آنان هماهنگ شده بود، توسط کادر درمانی دیده شدند./ی/

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها