انتشار دو کتاب الکترونيک از سوی نشر شاهد همزمان با روز ملي مبارزه با سلاح‌هاي شيميايي

تعداد بازدید : 480
تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 5 تیر 1398 18:04
کتابهای الکترونيک؛ «زخم التيام نيافته» و «مجموعه مقالات پيامدهاي کاربرد سلاح‌هاي شيميايي» توسط نشر شاهد همزمان با روز ملي مبارزه با سلاح‌هاي شيميايي منتشر مي‌شود.

به گزارش خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، نشر شاهد در آستانه روز هشتم تيرماه روز ملي مبارزه با سلاح‌هاي شيميايي و ميکروبي، دو کتاب «زخم التيام نيافته» و «مجموعه مقالات پيامدهاي کاربرد سلاح‌هاي شيميايي» را در قالب کتاب الکترونيکي توليد و در فضاي مجازي منتشر مي‌کند.

کتاب «زخم التيام نيافته» درباره پيامدهاي کاربرد سلاح‌هاي شيميايي عليه ايران است. اين کتاب در چند فصل، اثرات عوامل شيميايي و ميکروبي مانند گاز خردل، عوامل اعصاب و اثرات مختلف اين عوامل بر روي انسان و محيط زيست را بررسي کرده است. در بخشي از مطالعات انجام گرفته در اين کتاب، سلاح‌ها و تجهيزات شيميايي که رژيم صدام در طول جنگ عراق عليه ايران، استفاده کرده و قربانيان جنگ‌افزارهاي شيميايي در ايران که حدود يک ميليون ايراني نظامي و غيرنظامي بوده، بررسي شده است. این اثر نوشته شهريار خاطري و روت وانگرين است.

«مجموعه مقالات پيامدهاي کاربرد سلاح‌هاي شيميايي» مجموعه‌اي از مقالات سمينار بين‌المللي بررسي پيامدهاي کاربرد سلاح‌هاي شيميايي عليه  ایران است که در سال 1389 است. مولف اين اثر، دکتر غلامحسين دهقاني است که مقالات را در سه فصل تنظيم کرده است. همه سخنراني‌هايي که در بخش افتتاحيه، مقالات سياسي - حقوقي و مقالات پزشکي - زيست محيطي که در سمينار ارائه شده بود، در اين کتاب گردآوري شده اند.

 علاقمندان مي‌توانند براي مطالعه و دانلود رايگان نسخه ديجيتالي سامانه شاهد الکترونيک به نشاني mag.navideshahed.com وارد شود.
انتهای پیام/ ح
  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها