کریمی واحد مطرح کرد؛

حضور مسئولان بنیاد شهید در مراسم سالگرد بمباران شیمیایی سردشت درخور توجه بود

تعداد بازدید : 384
تاریخ و ساعت انتشار : یک شنبه 16 تیر 1398 05:34
دبیر انجمن دفاع از مصدومان شیمیایی سردشت گفت: مراسم گرامیداشت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، امسال در حالی برگزار شد که مقام عالی، معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران و سردشت حضور چشمگیر داشتند.

عبدالرحیم کریمی واحد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی افزود: مراسم گرامیداشت امسال از تهران با همایش نفس های سوخته شروع و با تشییع جنازه نمادین در سردشت پایان پذیرفت که در مقایسه با سال های قبل به لحاظ حضور شخصیت ها همچون حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر ظریف وزیر امور خارجه، تشکل های مصدومان شیمیایی و همچنین جانبازان عزیز شیمیایی درخور توجه بود.

وی ادامه داد: در مراسمی که به مناسبت یادبود شهدا و مصدومان شیمیایی در سردشت برگزار شد، درخواست های جانبازان سردشتی دریافت و قرار شد مشکلات آنان توسط مسئولان بنیاد شهید به سرعت پیگیری و نتیجه به آنان اعلام شود.

کریمی واحد اظهار کرد: در همایش نفس های سوخته در تهران 5 جانباز خواهر و برادر مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین در مراسم یادبود امسال در سردشت، مسئولان بنیاد شهید در مجموع با 10 تن از جانبازان شیمیایی و خانواده های شهدا دیدار کردند.

وی گفت: مسئولان بنیاد شهید همچنین برای احقاق حق جانبازان عزیز شیمیایی سردشت مطالبی بیان کردند که امیدواریم در آینده نزدیک به مرحله عمل برسد.

دبیر انجمن دفاع از مصدومان شیمیایی سردشت افزود: مسئولان بنیاد شهید امسال در سردشت به همراه مردم و خانواده های شهدا و جانبازان شیمیایی در مراسم راهپیمایی در سردشت شرکت کردند. همچنین بعد از اتمام راهپیمایی، برنامه تشییع جنازه نمادین ازمحل سرچشمه تا  گلزار شهدای سردشت برگزار شد.

کریمی واحد ادامه داد: از دیگر ویژگی های مراسم امسال که به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت انجام شد، اعزام تیم پزشکان متخصص به سردشت بود که در جریان آن حدود 150 نفر در کلینیک درمانی خاتم الانبیاء سردشت ویزیت شدند.

وی در پایان افزود: از مسئولان ذیربط و همچنین همه تشکل های مرتبط با مصدومان شیمیایی می خواهم که در حد توان آنچه که شایسته جانبازان و مصدومان شیمیایی است، مدنظر قرار دهیم تا مشکلات این عزیزان کاهش یابد./ی/

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها