سفیر ایران در سازمان منع سلاح های شیمیایی:

آمریکا باید سلاح های شیمیایی اش را نابود کند/ تحریم‌ها بر رنج مصدومان شیمیایی افزوده است

تعداد بازدید : 366
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 22 تیر 1398 11:06
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی ( OPCW ) امحاء کامل سلاح های شیمیایی در جهان را برای تحقق اهداف کنوانسیون ضروری دانست و گفت: هرچه سریعتر سلاح های شیمیایی توسط تنها دارنده آن یعنی آمریکا باید نابود شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، علیرضا کاظمی ابدی روز ۱۹ تیرماه در سخنرانی خود در شورای اجرایی این سازمان ضمن یادآوری سی و دومین سالگرد حمله شیمیایی رژیم صدام به سردشت و قدردانی از پیام همدردی مدیرکل سازمان به مناسبت این روز تاکید کرد: تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه کشورمان با تأثیر گذاشتن بر درمان و داروی مصدومان و جانبازان سلاح‌های شیمیایی موجب تحمیل درد و رنج بیشتر به این عزیزان شده است.

کاظمی این تحریم‌ها را عملی غیر انسانی خواند و خواهان اقدام جمعی و انفردی دولت‌های عضو برای مقابله با آن شد.

وی ضمن برشمردن همکاری‌های دولت سوریه با سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، تجاوز نظامی برخی کشورها و رژیم صهیونیستی به سوریه را تقبیح کرد.

کاظمی همچنین امحاء کامل سلاح‌های شیمیایی در جهان را برای تحقق اهداف کنوانسیون ضروری دانست و در این راستا خواهان نابودی هرچه سریع‌تر سلاح‌های شیمیایی توسط تنها دارنده آن یعنی آمریکا شد.

نود و یکمین اجلاس شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی که از روز ۱۸ تیرماه در مقر سازمان OPCW در لاهه هلند آغاز شده است تا روز ۲۱ تیرماه ادامه می‌یابد و در آن کشورهای عضو آخرین تحولات و سیاست گزاری های بین المللی در خصوص مقابله با کاربرد سلاح‌های شیمیایی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند. رژیم صهیونیستی تاکنون کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی را تصویب نکرده است.

ایرنا

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها