رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

کارآمدی دولت در توجه ویژه به ایثارگران به اثبات رسیده است

تعداد بازدید : 101
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 19 مرداد 1398 12:59
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با اقداماتی که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است؛ ازجمله اینکه شماری از پزشکان حاذق و ماهر در تخصص های مختلف برای درمان ایثارگران به کشور می آیند، دیگر جانبازان و خانواده های شهدا و ایثارگران نیاز به اعزام به خارج از کشور ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی افزود: با این اقدام تمام جانبازانی که نیاز به درمان در حوزه های تخصصی دارند، می توانند هنگام ورود این پزشکان به کشور از خدمات درمانی بهره مند شوند. شماری از این پزشکان جراح هستند و جراحی مورد نیاز ایثارگران نیز در ایران با حضور این پزشکان انجام می شود. با این اقدام از  برخی مشکلات جانبازان جلوگیری و حتی از هزینه های رفت و آمد آنان نیز کاسته می شود.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم دولت یازدهم و دوازدهم در همه زمینه ها کارآمدی داشته است، گفت: بخشی از کارآمدی دولت در توجه ویژه به حوزه ایثارگران در موارد مختلف به اثبات رسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی افزود: ما دولت را موفق می دانیم و معتقدیم دولتی کارآمد است و به طور یقین رئیس جمهوری حتما فعالیت هایی راکه در این دوره در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی انجام داده است، در هفته دولت بیان خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اما مشکلات و بحرانی که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به وجود آورده، در ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است چون پایش را فراتر گذاشته و نسبت به رهبر معظم انقلاب و همه مسئولان ما برخوردهایی داشته و حتی نسبت به سپاه تحریم هایی را اعمال کرده و مسائلی را به وجود آورده است. معتقدیم برهه زمانی خاصی است و دولت تلاش های خود را برای عبور از این بحران انجام می دهد. اما کارشکنی های عده ای داخل کشور هم همه دست به دست هم داده تا مشکلات بیشتر شود.

وی افزود: با همه این مسائل امیدواریم بتوانیم با همکاری تمام مسئولان اجرایی و دستگاه های مختلف برای حل این مشکلات و بحران ها قدم های خوبی برداریم زیرا معتقدیم دولت همه تلاش خود را برای عبور از این بحران ها به کار گرفته است پس همه باید به یاری دولت بشتابیم تا از این مشکلات کاسته شود.

شهیدی در پاسخ به این سوال که آیا کارآمدی دولت در حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران نمودی داشته است، ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که دولت در این مدت انجام داده است مربوط به مطالبات معوق خانواده های شهدا و ایثارگران بوده است. از سال ۷۶ بخشی از این مطالبه باقی مانده بود که دولت به خوبی نسبت به تامین آن اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سال ۷۶ مربوط به معوقات ایثارگران باقی مانده بود که در این دولت پرداخت شد و با این اقدام رضایت خانواده های شهدا و ایثارگران به دست آمد.

معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: از دیگر موضوعاتی که برای حل مشکلات ایثارگران در دوره دولت دکتر روحانی به صورت جدی پیگیری شده، مساله اشتغال و درمان ایثارگران است تا از این طریق بخشی از مشکلات این افراد کاهش یابد. اکنون بیش از ۹۰ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر جویای اشتغال هستند گرچه نرخ بیکاری در میان خانواده های شهدا و ایثارگران چهار درصد و در دیگر افراد جامعه ۱۲ درصد است اما ما برای موضوع اشتغال این افراد از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

ایرنا

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها