دکتر مهری: 

تشکل ها پیام مظلومیت جانبازان شیمیایی را به گوش جهانیان می رسانند

تعداد بازدید : 548
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 8 مهر 1398 09:25
مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت : تشکل های جانبازان شیمیایی پیام انقلاب و مظلومیت مصدومان شیمیایی کشورمان را به گوش جهانیان می رسانند.

دکتر عادل مهری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی اظهار کرد: با توجه به اینکه اداره کل دانش پژوهان در حد توان از تشکل ها حمایت می کند، ما می توانیم اقدامات مختلفی برای تشکل های جانبازان شیمیایی با توجه به ابعاد فعالیتشان درحوزه بین الملل انجام دهیم.
وی گفت: برگزاری گردهمایی ها، همایش ها و برنامه های مختلفی که برای ساماندهی و انسجام دهی بین تشکل ها صورت می گیرد؛ اداره کل دانش پژوهان نیز کنار آنها قرار دارد که به عنوان نمونه می توان به برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد حادثه بمباران شیمیایی سردشت در روز هفتم تیر امسال اشاره کرد.
دکتر مهری افزود: همچنین امسال برنامه منسجم یافته ای درهتل انقلاب تهران با حضور تشکل های شیمیایی برگزار شد که این برنامه نیز درراستای حمایت ازتشکل ها و اجرای برنامه های فرهنگی در شورای هماهنگی کنفرانس opcw بود.
مهری گفت: از حدود 110 تشکل حوزه ایثارگری، 90 تشکل مجوز رسمی از وزارت کشور دارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پنج تشکل در حوزه جانبازان شیمیایی فعالیت می کنند که چهار تشکل مجوز رسمی دارند و ثبت تشکل پنجم مرحله نهایی را طی می کند.
مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر تصریح کرد: تشکل های جانبازان شیمیایی حضور اثربخش و مداومی را در17 سال گذشته در کنفرانس opcw در لاهه هلند داشته اند و انتظار می رود حقی که از ایران ضایع شده است، را پیگیری کنند و پیام انقلاب و صدای مظلومیت مصدومان شیمیایی را به گوش جهانیان برسانند.
مهری با بیان اینکه یکی از وظایف مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگر، شناسایی و حمایت از نخبگان جانبازان شیمیایی است، گفت: با همفکری دو بازوی تشکل ها و نخبگان، اتاق فکری تشکیل شده تا ظرفیت و استعدادهای آنان در حوزه های مختلف شناسایی شود و طرح های قابل اجرای خود را ارائه دهند و همچنین کسانی که صاحب ایده و نظریه هستند، از لحاظ اجرایی نیز توانمند شوند.
وی افزود: اقدامات مختلف فرهنگی که می توان برای تشکل های جانبازان شیمیایی در داخل کشور در نظرداشت، شامل برنامه های هنری، تجسمی، نقاشی، خطاطی و برگزاری همایش هایی است تا توانمندیهای خود را در دسترس آحاد جامعه قرار دهند.
دکتر مهری گفت: از دیگر وظایف مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگری، شناسایی و حمایت از نخبگان ایثارگر با تحصیلات عالی و آثارعلمی فاخر آنان است که با سفر به استان های یزد، مشهد و چند استان دیگر توانسته ایم چندین نفراز جانبازان شیمیایی نخبه و فرهیخته را در این استان ها شناسایی کنیم.
وی همچنین افزود: اخیرأ توانستیم قبل از شهادت جانباز شیمیایی؛ آقای کاظم نژاد که چندین سال معلم برتر و از نخبگان خوب کشورمان بودند و مقالات و آثارعلمی بالایی ارائه داشتند، ملاقات حضوری داشته باشیم و از ایشان تقدیر کنیم.
وی ادامه داد: مرکز دانش پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر از جانبازان شیمیایی نخبه ای  که در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله نقاشی، خطاطی، تجسمی فعالیت دارند و همچنین جانبازان شیمیایی که مولف کتابهای مختلف و مقاله های علمی و پژوهشی در کنگره های ملی و بین المللی هستند، و نیز مخترعان وصاحبان کسب و کار و کسانی که ایده های خوبی دارند، حمایت می کند.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها