19 تا 24 مهرماه ؛ برپایی موکب اربعین حسینی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر

10 هزار بسته فرهنگی توسط جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی توزیع می شود

تعداد بازدید : 512
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 13 مهر 1398 08:51
مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر از برپایی موکب اربعین حسینی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر از 19 مهر لغایت 24 مهر ماه 1398 در مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، دکتر عادل مهری مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر در خصوص برنامه‌های اجرایی موکب اربعین حسینی که با حضور اعضای قرارگاه فرهنگی و اجتماعی تشکل‌های شاهد و ایثارگر انجام می شود، گفت: تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی از 19 تا  24 مهرماه در شلمچه مستقر می‌شوند و برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر اینکه تشکل‌های شاهد و ایثارگر بازوان فکری و اجرایی بنیاد هستند و باید این حرکت مردمی را هرساله بصورت هرچه باشکوه تر ادامه دهند، افزود: امسال تصمیم گرفتیم با قوت بیشتری کار برپایی موکب اربعین را برنامه­ریزی و اجرا نماییم و در جهت کاهش هزینه‌ها برخی تشکل‌ها را تجمیع و برخی از برنامه‌ها را حذف کردیم و از اجرای برنامه‌های تکراری نیز خودداری شد.

   مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: امسال تعداد 8 تشکل شاهد و ایثارگر در 150 متر فضا که برای برپایی موکب در نظر گرفته شده است، دستاوردهای فرهنگی جامعه شاهد و ایثارگر کشور را با هدف ترویج فرهنگ غنی «ایثار و شهادت» به نمایش می گذارند.

  وی در خصوص فعالیت هریک از تشکل های شاهد و ایثارگر در موکب اربعین حسینی گفت: انجمن خادمان شهدای حرم و منا برنامه های مختلفی از قبیل پخش صوت قرآن، مداحی، تبیین سبک زندگی امام حسین(ع)، طرح بیعت هر زائر با یک شهید، قرائت زیارت عاشورا به نیابت از شهید، موزه سیار و تفأل به وصیت‌نامه شهدا را برای بازدیدکنندگان اجرا می کنند.

 دکتر مهری افزود: همچنین کانون هنری نخبگان شاهد و ایثارگر برنامه نقاشی، خیاطی، خوشنویسی و سنج و دمام و کانون همبستگی فرزندان شاهد طرح زیارت به نیابت از شهدا و خانه فرهنگی هنری آفتاب، مسابقه عکاسی شور حسینی و چندین نمایش را برگزار می کنند.

    مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر اضافه کرد: جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی نیز تعداد 10 هزار پیشانی‌بند و 10 هزار بسته فرهنگی، بنر و پوستر مرتبط و تعداد 2000 ماسک تنفسی به بازدیدکنندگان اهدا کرده و تشکل پیام‌آوران ایثار، ارتباط با زوار خارجی از طریق روایت­گری به 5 زبان رسمی دنیا ، توزیع چفیه و سربند، تفال به شهدا و توزیع بسته های فرهنگی را انجام می دهند.

وی در ارتباط با فعالیت های سایر تشکل های حاضر در این حرکت عظیم مذهبی اضافه کرد: همچنین انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر با ارائه صنایع‌دستی و برپایی ایستگاه صلواتی، مجمع جهانی زنان ایثارگر با اجرای نمایش خیابانی با موضوع اربعین در مسیر پیاده روی و جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، عاشورا و دفاع از حرم، ارائه گزیده وصیت نامه شهدا و عکس شهدا و روایت گری و... را انجام می‌دهند.

روابط عمومی مرکز دانش پژوهان

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها