خاطره ای از یک جانباز شیمیایی:

سرگرد عراقی از برخورد خوب ایرانی ها با اسرای عراقی متعجب شده بود

تعداد بازدید : 552
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 15 مهر 1398 09:20
مراد درویشی جانباز شیمیایی 70 درصد در زمان جنگ تحمیلی که به عنوان پرستار برای مداوای مجروحان شیمیایی در اورژانس خدمت می کرد، در حین خدمت خود نیز شیمیایی شده است.

مراد درویشی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، خاطره ای زیبا از دوران خدمت خود در منطقه اروند رود نقل کرد که با هم می خوانیم:

قبل از اینکه مجروح شیمیایی شوم، سال 1364 در اورژانس شهید باکری پرستار بودم. روزی یک سرگرد عراقی که تیر به پایش خورده بود، اسیر نیروهای ما شده بود که برای مداوا او را به اورژانس آوردند.

سرگرد عراقی فارسی هم بلد بود و می گفت که از صدام خوشش نمی آید اما چون نظامی است به اجبار به جنگ آمده است.

او سپس یک عکس از جیبش بیرون آورد و گفت که من زن و بچه دارم؛ خواهش می کنم با من کاری نداشته باشید.

 گفتم ناراحت نباش اینجا کاملأ در امان هستی ؛ وقتی که پایش جراحی شد و تیر را بیرون آوردیم، به او رسیدگی کردیم تا حالش بهتر شد.

سرگرد عراقی از برخورد خوب و با محبت سربازان ایرانی با اسرا خیلی متعحب شده بود و گریه می کرد و می گفت که از خدا می خواهم عمر دوباره ای به من دهد تا به مملکتم برگردم تا بتوانم به مردم کشورم بگویم که ایرانی ها چقدر انسان های با محبت و با گذشت هستند.

من هم بعد از اینکه شیمیایی شدم و به تهران اعزام شدم، چون با دکتر جراح اورژانس هنوز در ارتباط بودم، پیگیر سرگرد عراقی شدم که گفتند در نخستین برنامه مبادله اسرا بین عراق و ایران او را تحویل دادیم و به کشورش بازگشت؛ وقتی این خبر را شنیدم خیلی خوشحال شدم. /ی/

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها