دکتر مهری:

تشکل های ایثارگری با رویکرد علمی و هنری در اجلاس سازمان منع سلاح های شیمیایی شرکت می کنند

تعداد بازدید : 578
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 29 مهر 1398 14:51
مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: امسال تشکل های شاهد و ایثارگر در بیست و چهارمین اجلاس سازمان منع کاربرد سلاح هاي شيميايي (OPCW) با دو رویکرد هنری و علمی در کشور هلند حضور پیدا می کنند.

دکتر عادل مهری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی افزود: در بخش هنری یکی از نخبگان هنرمند شاهد و ایثارگر به ارائه آثار هنری می پردازد و موضوعات علمی نیز در چارچوب محورهایی است که سخنرانان با هماهنگی وزارت امور خارجه انجام می دهند که در این زمینه بین بنیاد و تشکل ها هماهنگی لازم وجود دارد.

وی ادامه داد: اجلاس امسال OPCW  قرار است سوم آذر ماه در کشور هلند برگزار شود. در این اجلاس پنج تشکل حمایت از مصدومان شیمیایی به همراه پنج جانباز شیمیایی حضور خواهند داشت.

دکتر مهری در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت نقش شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال پرداخت و گفت: مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر برای طرح های نخبگانی که رویکرد اشتغال و کارآفرینی دارند، مجموعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان را در این اداره کل کلید زده است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بهشت شرکت های دانش بنیان است چون که هنوز ظرفیت های خالی زیادی در این حوزه وجود دارد و جوانان می توانند فعالیت ها و  اقدامات چشمگیری دراین خصوص انجام دهند.

مدیر کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر اظهار کرد: تاکنون 10 طرح مورد حمایت این مرکز به بنیاد ملی نخبگان معرفی شده است و بسیاری از ایثارگران دارای تحصیلات عالیه و دانش فنی و تخصصی می توانند از طرح های دانش بنیان و استارت آپی استفاده کنند .

مهری گفت: شرکت شتاب دهنده بین ایثارگری که صاحب ایده و خلاقیت است و شرکت های سرمایه گذار می باشد که این دو را به هم متصل می کند و این هماهنگی می تواند باعث ارتقاء و پیشرفت آن ایده و همچنین تجاری سازی شود.

دکتر مهری در خصوص استفاده از طرح های نخبگان افزود: این اداره کل از همه استانها خواسته تا ایثارگران نخبه ای که در حوزه دانش بنیان فعالیت دارند را معرفی کنند تا آموزش های لازم برای آنان در نظر گرفته شود.

وی در پایان گفت: نخبگان و ایثارگران می توانند به روزترین مطالب در حوزه فعالیت های دانش بنیان را در سایت مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر به آدرس www.mdpt.ir   پیگیری و ارائه کنند./ی/

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها