خاطره ای از جانباز شیمیایی:

یک اتفاق خوب مرا عضو افتخاری موزه صلح تهران کرد

تعداد بازدید : 570
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 6 آبان 1398 09:34
احمد سلیمی جانباز شیمیایی 70 درصد که در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با فراگیری دورهای تخصصی تخریبچی و خنثی سازی مین در حلبچه خدمت می کرد، در اوایل سال1367 شیمیایی می شود و از ناحیه هر دو چشم، پوست و ریه آسیب می بیند.

احمد سلیمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی، خاطره ای از عضو شدنش در موزه صلح تهران نقل کرد که با هم می خوانیم:

بنیاد شهید و امور ایثارگران سال 1382 برنامه پایش سلامت در شهر مشهد گذاشته بود و ما جانبازان شیمیایی 70 درصد را برای چکاب و معاینه به آنجا بردند.

تشکل حمایت از قربانیان سلاح شیمیایی که در آن زمان مسئولییش بر عهده دکتر خاطری بود، مرا در مشهد دید و از من دعوت کرد که به موزه صلح تهران بروم و به عنوان عضو افتخاری و سند زنده سلاح های غیر متعارف فعالیت داشته باشم.

این اتفاق خوب باعث شد تا اکنون برای بازدیدکنندگان موزه صلح و کسانی که از دیگر کشورهای جهان برای بازدید از موزه می آیند راوی باشم و به عنوان یک سند زنده وقتی خاطرات جنگ تحمیلی را برایشان توضیح می دهم، اشک می ریزند.

این برای من یک اتفاق خوب بود که بعد از مجروحیت برایم اتفاق افتاد و واقعا وقتی که در کنار خانواده موزه صلح تهران و دوستانم هستم، آرامش خاصی دارم./ی/

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها